Spływ kajakowy – co ze sobą zabrać?

Wybierając się na jedno czy kilkudniowy spływ kajakowy lubuskie poza podręcznymi rzeczami często musimy zapakować ubrania na zmianę, jedzeni itp. Pamiętający przy tym o ograniczonej pojemności i ł ładowności kajaka. Co warto mieć ze sobą? O czym nie możemy zapomnieć? Jak to wszystko bezpiecznie zapakować? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie poniżej.

Co zapisać na liście niezbędnych rzeczy do zabrania?

Listę najpotrzebniejszych rzeczy, które warto ze sobą mieć to środki opatrunkowe (plastry, bandaże), leki na przeziębienie (i oparzenia) oraz środki na biegunkę, leki przeciwbólowe. Jeżeli wybieramy się na spływ latem lub gdy pogoda wyjątkowo dopisuje nie należy zapomnieć o nakryciu głowy i kremie lub balsamie do opalania z wysokim filtrem, a także maści na oparzenia słoneczne. Dodatkowo dobrze w słoneczne dni zabrać sobą okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV, a na kapryśną pogodę kurtkę przeciwdeszczową. Przy przygotowywaniu ubrań pamiętajmy o zasadzie „im mniej, tym lepiej”. Warto jednak, aby była to odzież na różne warianty pogodowe. Od stroku kąpielowego po sweter/bluzę i długie spodnie. W kwestii obuwia, dobrze jest zaopatrzyć się nie tylko w sandały, ale i pełne buty. Idealnym rozwiązaniem wydają się być tzw. buty wodne lub crocksy. Nie zapomnijmy też o prowiancie, poza kanapkami warto pamiętać, że kajaki wymagają dużego zapotrzebowania energetycznego i przydadzą się batony, czekolada, woda mineralna i napoje izotoniczne. Może przydać się też: scyzoryk uniwersalny , latarka, rękawiczki (aby poprawić komfort wiosłowania i uniknąć ewentualnych odcisków).

Pakowanie niezbędnika

Po przygotowaniu niezbędnych rzeczy na spływ kajakowy trzeba je odpowiednio zapakować. Droższym wyjściem będzie worek żeglarki, którego cena waha się od dwudziestu do nawet kilkuset złotych. Można też spakować się w …. worek na śmieci. Jest to praktyczne, tanie i ogólnie dostępne rozwiązanie. Przyda się też dodatkowe zabezpieczenie dla naszego sprzętu: telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego, takie jak wodoszczelne etui.

Pamiętajmy też zabraniu ze sobą odpowiedniej ilości gotówki, na trasach spływów kajakowych zazwyczaj nie ma bankomatów.